وبینار ضایعات و بازیافت در کشاورزی ;نقش مهندسان بیوسیستم و مکانیزاسیون;

به همت انجمن مهندسی ماشین‌های کشاورزی و مکانیزاسیون ایران برگزار شد

وبینار ضایعات و بازیافت در کشاورزی ;نقش مهندسان بیوسیستم و مکانیزاسیون;

تاریخ/زمان انتشار: ۱۴۰۱-۰۸-۲۸ ۰۹:۱۳:۳۰

وبینار ضایعات و بازیافت در کشاورزی ;نقش مهندسان بیوسیستم و مکانیزاسیون ;، در روز چهارشنبه 25 آبان ماه1401 ،ساعت 10 الی 12 با حضور جناب آقای دكتر مینایی(عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس)، جناب آقای دکتر ذکی دیزجی (عضو هیات علمی دانشگاه شهید چمران اهواز) و جناب آقای دکتر مهدویان (عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس) برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی انجمن مهندسی ماشین‌های کشاورزی و مکانیزاسیون ایران در ابتدای جلسه دکتر ذکی دیزجی رئیس هیات مدیره انجمن ضمن تشریح دلایل برگزاری این وبینار بر اهمیت و کاربردی بودن این موضوع تاکید کرد.
در ادامه وبینار سخنران اول، دکتر مینایی در مورد نگاه کلی به ضایعات و بازیافت نکاتی را مطرح نمود. دکتر مینایی چگونگی ایجاد رشته مهندسی مکانیزاسیون در زمینه ضایعات با عنوان بازیافت ، مدیریت پسماند و همچنین امکان اصلاح سرفصل دروس به صورت مستقل در دانشگاه را تشریح کرد.
در بخش بعدی وبینار، دکتر ذکی دیزجی گزارشی در مورد فعالیتهای انجمن در طی سه سال اخیر با موضوع کلی بازیافت و ضایعات مواد بیولوژی بیان داشتند.وی در مورد نمونه طرح های پژوهشی و عملیاتی که در زمینه "پالایشگاه زیستی برداشت سبز نیشکر" صورت گرفته، مثال هایی را مطرح کردند.
در قسمت سوم وبینار، دکتر مهدویان فعالیت های صندوق کارآفرین مفید و ارتباط آن با ضایعات و بازیافت را تشریح نمود. وی گفت : در این زمینه دو نوع تسهیلات قابل پرداخت می باشد. صد میلیون تومان برای ساخت نمونه ی اولیه از دستگاه که به صورت بلاعوض بوده و دومیلیارد تومان برای توسعه کار در زمینه روستایی و طراحی و ساخت دستگاه به صورت وام با تنفس پرداخت می گردد، که امکان مناسبی برای محققین این رشته ایجاد می کند. در انتهای وبینار زمانی برای پرسش و پاسخ مشخص و حاضرین مواردی از قبیل چگونگی تغییر سر فصل دروس رشته ها برای اثر بخشی موضوعات کاربردی را بررسی نمودند.
 
 
 
 


برگشت به عقب

به این محتوا نظر دهید: