مشوق‌های وزارت نیرو برای برق کشاورزان عملیاتی شود

عسکری

مشوق‌های وزارت نیرو برای برق کشاورزان عملیاتی شود

تاریخ/زمان انتشار: ۱۴۰۱-۰۴-۰۶ ۲۱:۳۰:۵۶

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست با تاکید بر اینکه نباید الکتروپمپ های بخش کشاورزی قطع شود، گفت که با توجه به اینکه در فصل کشت بذر قرار داریم، وزارت نیرو باید مشوق هایش را به صورت قاطع و جدی عملیاتی کند.

محمدجواد عسکری در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه با خارج شدن نیروگاه های برق آبی با مشکلاتی مواجه شدیم، توضیح داد: قبلا درصدی از برق، از سدها تامین می شد اما الان یا آب پشت سدها وجود ندارد یا اینکه خیلی کم است و به شرب اختصاص می یابد لذا نمی توان از آن برای تولید برق استفاده کرد و عملا درصدی از برق تولید نمی شود. از طرف دیگر تعهدی برای بخش صادرات برق داریم که باید تامین شود.

وی با اشاره به موضوع تامین برق در حوزه بخش کشاورزی گفت: تاکید ما این است که اصلا نباید الکتروپمپ های بخش کشاورزی قطع شود؛ در این راستا وزارت نیرو مشوق های خوبی برای مصرف نکردن برق در پیک مصرف یعنی از ساعت ۱۲ ظهر تا ۵ عصر برای کشاورزان در نظر گرفته است.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در عین حال گفت: الان فصل کشت بذر است و کشاورزان به شدت به آب نیاز دارند؛ نمونه آن بذر پنبه است پس باید به گونه ای شرایط را مدیریت کرد که کشاورز در طول شبانه روز بتواند آب مورد نیاز برای کشت در اختیار داشته باشد.

عسکری ادامه داد: در این شرایط مشوق های وزارت نیرو برای کشاورزان اقدام بسیار خوبی است بدین صورت که کشاورز به ازای مصرف نکردن ۵ ساعت از برق چاه کشاورزی، از برق رایگان بهره می برد.

وی در پایان با اشاره به حضور وزیر نیرو در جلسه اخیر کمیسیون کشاورزی بیان کرد: با توجه به مباحث مطرح شده در این جلسه قرار شد مشوق ها به صورت قاطع و جدی عملیاتی شود.

 


برگشت به عقب

به این محتوا نظر دهید: