سیزدهمین کنگره ملی مهندسی مکانیک بیوسیستم و مکانیزاسیون ایران برگزار شد

سیزدهمین کنگره ملی مهندسی مکانیک بیوسیستم و مکانیزاسیون ایران برگزار شد

تاریخ/زمان انتشار: ۱۴۰۰-۰۷-۰۷ ۱۲:۳۸:۲۵

سیزدهمین کنگره ملی مهندسی مکانیک بیوسیستم و مکانیزاسیون ایران و اولين جشنواره دانش آموزي مهندسي بيوسيستم بصورت آنلاین، با حضور وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی ایران در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن  مهندسی مکانیک بیوسیستم و مکانیزاسیون ایران دراين كنگره، درباره محورهاي تخصصيِ طراحي و ساخت، فناوري پس از برداشت، انرژي هاي تجديدپذير و مكانيزاسيون، بحث و تبادل نظر شد و سخنراني هاي كليدي در حوزه هاي سياست گذاري و نيز در زمينه هاي كاربردي و فني، نشست هاي كارآفريني با حضور صاحب نظران و نشست هاي تخصصي و مرتبط، از جمله برنامه هاي برگزار شده در اين كنگره بودند.
كنگره ملي مهندسي مكانيك بيوسيستم و مكانيزاسيون ايران، بزرگترين گردهمايي متخصصان رشته هاي مهندسي مكانيك بيوسيستم و مكانيزاسيون كشاورزي در سطح كشور است كه با اهدافي همچون تبيين جايگاه گرايش هاي چهارگانه مهندسي مكانيك بيوسيستم، ايجاد ارتباط با صنايع وابسته و فناورانه در كشاورزي، جذب سرمايه به بخش فناورانه كشاورزي، معرفي ايده هاي برتر به سرمايه گذاران صنعتي و معرفي راهكارهاي بهينه سازي در بخش كشاورزي به كشاورزان و ذي نفعان، برگزار شد.
اين كنگره با توجه به تغييرات بنيادي در كشاورزي طي سال هاي اخير كه با كاربرد فناوري هاي كشاورزي هوشمند، كشاورزي دقيق، تحليل كلان داده، بهره وري در مصرف انرژي، خودروهاي خودران، اينترنت اشيا، آبياري هوشمند و… ظهور كرده، سعي در ايجاد بستري مناسب براي بهره مندي از همه پتانسيل هاي موجود براي رسيدن به بالاترين بهره وري در كشاورزي كشور داشته است.

در بخش دیگری از مراسم افتتاحیه دکتر ارژنگ جوادی معاون پژوهشی سازمان آموزش، تحقیقات و ترویج کشاورزی به لزوم استفاده از متخصصان بخش کشاورزی به عنوان سرمایه انسانی در مشاغل مرتبط با بخش کشاورزی و تغییر تحقیقات از سیستم مبتنی بر مراکز تحقیقاتی دولتی بر نظام مبتنی بر نوآوری به نفع ذی نفعان اشاره کرد.

در پنل تخصصی کارآفرینی در کشاورزی معاون پارک علم و فناوری دانشگاه، مدیر عامل شرکت نوین زعفران و مشاوران کارآفرینی بین المللی حضور داشتند و زمینه های مختلف و پتانسیل های موجود کارآفرینی در کشاورزی با تاکید بر پتانسیل فارغ التحصیلان رشته مهندسی مکانیک بیوسیستم مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

گفتنی است در حاشیه برگزاری این کنگره اولین جشنواره دانش آموزی مهندسی بیوسیستم نیز برگزار و از ۱۰ طرح برتر تقدیر شد.


برگشت به عقب

به این محتوا نظر دهید: