ساداتی:وزارت جهاد کشاورزی به دنبال تحول بخش کشاورزی است.

ساداتی:وزارت جهاد کشاورزی به دنبال تحول بخش کشاورزی است.

تاریخ/زمان انتشار: ۱۴۰۰-۰۷-۰۷ ۱۲:۲۲:۰۴

 

 

در مراسم افتتاحیه سیزدهمین کنگره ملی مهندسی مکانیک بیوسیستم و مکانیزاسیون ایران دکتر سیدجواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی به اهمیت تأمین امنیت غذایی کشور در دولت سیزدهم اشاره کرد و گفت: وزارت جهاد کشاورزی به دنبال تحول بخش کشاورزی است.

به گزارش روابط عمومی انجمن  مهندسی مکانیک بیوسیستم و مکانیزاسیون ایران وی در این راستا بر نقش گروه‎های آموزشی مکانیک بیوسیستم کشاورزی در تامین فناوری‎های مورد نیاز بخش کشاورزی و صنایع مرتبط، تدوین برنامه ‎های آموزشی مبتنی بر دانش روز و مسئله ‎های مرتبط با فناوری کشاورزی با تأکید بر فناوری‎های کاهنده مصرف آب و انرژی، تولید فناوری‌‎های قابل تجاری‎ سازی در بخش کشاورزی، جهت‎ گیری ویژه در حوزه فناوری‎های مرتبط با هوشمندسازی کشاورزی و کشاورزی دقیق و نهایتا ارتباط پویا و پیوسته با جامعه کشاورزی تاکید کرد. در این مراسم دکتر احمدی رئیس دانشگاه گفت: تغییر رشته ماشین های کشاورزی به مهندسی بیوسیستم که نقش زیادی در جهت بالا بردن کارایی این رشته در رسیدن به فناوری های برتر دارد بسیار تغییر مهم و ارزشمندی بود چرا که این رشته نقش مستقیمی در تامین امنیت غذایی دارد.

در این کنگره پنل های تخصصی در زمینه های کارآفرینی در کشاورزی و بررسی مشکلات تولید کنندگان ماشین آلات کشاورزی با حضور متخصصان و مسئولین ذی ربط برگزار شد. در پنل تخصصی بررسی مشکلات تولید کنندگان ادوات و ماشین آلات کشاورزی مدیران عامل شرکت های تراکتور سازی تبریز، ماشین برزگر همدان، پهپاد سیرنگ و مدیر مرکز مکانیزاسیون نیشکر خوزستان حضور داشتند و به تبادل نظر پرداختند.

 


برگشت به عقب

به این محتوا نظر دهید: